Ενημέρωση Πρωτοετών Φοιτητών και διαδικασία εγγραφών

Το Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, συγχαίρει και καλωσορίζει τους νέους/νέες φοιτητές/τριες του.

εγγραφές των επιτυχόντων πανελλαδικών εξετάσεων ακαδημαϊκού έτους 2021-22 πραγματοποιούνται από 16 έως 24 Σεπτεμβρίου 2021 στο Πληροφοριακό Σύστημα “Ηλεκτρονικές Εγγραφές 2021” του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (Δελτίο Τύπου του ΥΠΑΙΘ).

Σύμφωνα με την πιο πρόσφατη ενημέρωση από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων η εκπαιδευτική διαδικασία για τη φετινή χρονιά θα πραγματοποιηθεί δια ζώσης με αυξημένα μέτρα προστασίας (Ανακοίνωση ΥΠΑΙΘ 17/09/2021).  Αναμένεται η Υπουργική Απόφαση για τη λειτουργία των Πανεπιστημίων και θα ακολουθήσουν αποφάσεις του Τμήματος και της Συγκλήτου του Α.Π.Θ.

Η ενημέρωση για τον τρόπο διδασκαλίας, το ωρολόγιο πρόγραμμα και κάθε χρήσιμη πληροφορία για τις σπουδές σας θα γίνεται μέσω των ανακοινώσεων που θα αναρτώνται στον ιστοχώρο του Τμήματος.

Εξωτερικοί Σύνδεσμοι:

Την ενημερωτική σελίδα των φοιτητών του ΑΠΘ μπορείτε να την δείτε εδώ.

Τη σελίδα ενημέρωσης των Πρωτοετών Φοιτητών 2021-2022 μπορείτε να την δείτε εδώ.

Δείτε ΕΔΩ όλα τα τελευταία νέα για το ΑΠΘ.