ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Σας ενημερώνουμε ότι η διανομή συγγραμμάτων για το εαρινό εξάμηνο θα ξεκινήσει τη Πέμπτη 16 Μαρτίου 2017 και θα ολοκληρωθεί τη Παρασκευή 19 Μαϊου 2017.
Οι δηλώσεις συγγραμμάτων των φοιτητών θα ξεκινήσουν τη Πέμπτη 16 Μαρτίου 2017 και θα ολοκληρωθούν τη Παρασκευή 5 Μαϊου 2017.
Υπενθυμίζεται ότι οι φοιτητές υποχρεούνται να προβούν σε δήλωση μαθημάτων στο οικείο τμήμα τους και δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα εκείνα τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση μαθημάτων τους.

Επισημαίνουμε πως βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας τόσο οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών, όσο και αυτοί που είναι ήδη κάτοχοι δεύτερου πτυχίου προπτυχιακών σπουδών δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.
Κατ’ εφαρμογή του άρθρου 65 του Ν. 4386/2016 (ΦΕΚ Α 83/11-5-2016), είναι δυνατή η χορήγηση δωρεάν έντυπων διδακτικών συγγραμμάτων στους φοιτητές που παρακολουθούν πρόγραμμα σπουδών για τη λήψη δεύτερου πτυχίου.

dianomi_earinou_2016-17