Το Πρόγραμμα Πρακτικής Άσκησης του Τμήματός μας συνεχίζεται για το έτος 2018. Το προσεχές τρίμηνο απασχόλησης θα είναι για το διάστημα Ιούλιος- Αύγουστος- Σεπτέμβριος 2018 και θα απασχοληθούν συνολικά 30 φοιτητές, (4 στο Δημόσιο και 26 στον Ιδιωτικό Τομέα).

Οι επίσημες τελικές αιτήσεις των ενδιαφερομένων φοιτητών εκτιμάται ότι θα γίνουν περί τις 24-25 Μαΐου ηλεκτρονικά μέσω του συστήματος ΔΑΣΤΑ, η δε τελική επιλογή στις 25 Μαΐου.

Οι φοιτητές θα μπουν σε μια κατάταξη με βάση το βαθμό τους και τον αριθμό μαθημάτων που έχουν περάσει. Οι επιλεγέντες θα πιάσουν δουλειά στις 1 Ιουλίου.

Επικοινωνία και διάλογοι θα γίνονται στο forum thmmy  https://www.thmmy.gr/smf/index.php?topic=40306.1185

Από Τρίτη 15 Μαΐου κ.ε. θα συνεχιστεί η καθημερινή ενημέρωση & συζήτηση στο Γραφείο του κ. Αλεξιάδη στον 4ο όροφο τις ώρες 2-4μμ (ενημέρωση θα γίνει και την ημέρα των φοιτητικών εκλογών). Οι ενημερώσεις θα συνεχίζονται με το ίδιο ωράριο και την ερχόμενη εβδομάδα (21-25 Μαΐου).

Όσοι ενδιαφέρεστε για συγκεκριμένες εταιρείες που δεν γνωρίζουμε ήδη (πχ εταιρείες γνωστών σας, εταιρείες ή μονάδες της ΔΕΗ σε άλλες πόλεις κλπ) να έρθετε οπωσδήποτε σε αυτές τις συναντήσεις ή να επικοινωνήσετε μαζί μου, ώστε να επικοινωνήσω με τις αντίστοιχες εταιρείες εγκαίρως.

Πίνακες με θέσεις από το Σύστημα Άτλας θα φορτωθούν και θα ανανεώνονται στο forum thmmy.

Όσοι ενδιαφέρονται για το ΙΠΤΗΛ, Fieldscale, Kenotom κλπ ας έχουν έτοιμο βιογραφικό και ας ετοιμάζονται για συνεντεύξεις εντός της επόμενης εβδομάδος.

Για απορίες μη διστάζετε να επικοινωνήσετε στο κινητό τηλέφωνο οποιαδήποτε ώρα (2310-994239, 6976-764509, minalex@auth.gr).