ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι φοιτητές/τριες του Α.Π.Θ. προσκαλούνται να συμμετάσχουν στην έρευνα του Παρατηρητηρίου Φοιτητών/τριών Ευαίσθητων Κοινωνικών Ομάδων του Α.Π.Θ. και να συμπληρώσουν ένα σύντομο ερωτηματολόγιο που έχει εγκριθεί από την Επιτροπή Ηθικής και Δεοντολογίας του Α.Π.Θ.

Η συμπλήρωση του ερωτηματολόγιου θα συμβάλει στην συγκέντρωση υλικού σχετικού με τις ανάγκες και τα προβλήματα που αντιμετώπισαν ή αντιμετωπίζουν οι φοιτητές/τριες κατά τη φοίτησή τους στο Α.Π.Θ. καθώς επίσης και πληροφοριών για την επάρκεια των παρεχόμενων υποστηρικτικών δομών του Α.Π.Θ.

Η συμμετοχή των φοιτητών/τριών είναι εθελοντική και ανώνυμη και δεν έχει καμία επίπτωση στη σχέση τους με το Α.Π.Θ..  Αν ξεκινήσουν τη συμπλήρωση του ερωτηματολογίου, μπορούν, αν δε ν θέλουν να συνεχίσουν,  να διακόψουν τη συμμετοχή τους σε οποιοδήποτε σημείο του ερωτηματολογίου. Το ερωτηματολόγιο μπορεί να συμπληρωθεί τόσο σε Η/Υ, όσο και σε κινητές συσκευές (tablet – smartphones).

Το ερωτηματολόγιο είναι διαθέσιμο στο σύνδεσμο: https://epolls.eu/auth