Σας  πληροφορούμε ότι το Πανεπιστήμιο Southwestern University of Finance and Economics (SWUFE) της Κίνας, με το οποίο το ΑΠΘ έχει υπογράψει Μνημόνιο Συνεργασίας, προσφέρει  δωρεάν Διαδικτυακό Πρόγραμμα εκμάθησης κινεζικών, καθώς και επαφή με την κινεζική κουλτούρα και την κινεζική ζωή, με τίτλο “Chinese Bridge”.

Η διάρκεια του προγράμματος είναι από τις 21 Νοεμβρίου  έως τις 3 Δεκεμβρίου 2021 (2 εβδομάδες).

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων είναι η 20 Νοεμβρίου 2021, ενώ για υποβάλλουν την αίτησή τους οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές θα πρέπει να εισέλθουν στο σύνδεσμο https://www.wjx.top/vj/mWHUccl.aspx ή να σαρώσουν  τον συνημμένο κωδικό QR.

application-qr-code

2021-fall-swufe-chinese-bridge-delegation-online-program

Προσοχή: Η επιλογή των υποψηφιοτήτων θα γίνει σύμφωνα με την αρχή της προτεραιότητας (first come first served).

Για τυχόν απορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν απευθείας με τον συντονιστή του προγράμματος (στα αγγλικά) στο email: international@swufe.edu.cn.

Από την Γραμματεία του Τμήματος