Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί συνοπτική περιγραφή της δράσης “σπουδά…ΖΩ!” της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας, σχετικά με την εφάπαξ παροχή διατακτικών σίτισης αξίας 250 ευρώ, σε πρωτοετή φοιτητή/φοιτήρια ακαδ. έτους 2021-22, μέλος οικογένειας της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας που τηρεί τους όρους και τις εισοδηματικές και κοινωνικές προϋποθέσεις της σχετικής προκήρυξης.

Δικαιούχοι της παροχής είναι: πολίτες με ελληνική υπηκοότητα ή πολίτες λοιπών κρατών μελών της ΕΕ ή πολίτες άλλων κρατών νομίμως διαμένοντες/-ουσες στην Ελλάδα, με μόνιμη και κύρια κατοικία στην Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας ή που έχουν ολοκληρώσει τη φοίτησή τους στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση σε σχολική μονάδα της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας και κατέχουν ελληνικό ΑΦΜ και ΑΜΚΑ.

Η αίτηση, με όλα τα απαιτούμενα κατά περίπτωση δικαιούχου δικαιολογητικά, υποβάλλεται ηλεκτρονικά έως τις 19 Νοεμβρίου 2021, ώρα 24.00

Από την Γραμματεία του Τμήματος